Otázky a odpovědi: Program ICT v podnicích

Na tomto místě můžete najít nejčastěji kladené dotazy k jednotlivým programům.

Jestliže zde nenajdete váš dotaz, volejte bezplatnou informační linku 800 800 777 nebo pište na e-mail: programy@czechinvest.org.

  • Může být žadatelem i velký podnik (tj. subjekt nesplňující kritérium MSP)?

    Text programu ICT v podnicích neumožňuje podporu Velkých podniků. Žadatelem může být pouze podnik, který splňuje kategorie MSP.

  • Jakých chyb se vyvarovat při tvorbě podnikatelského záměru?

    Na soupisu těchto chyb se pracuje. Před umožněním podávání RŽ bude zveřejněna speciální nápověda pro program ICT v podnicích.

  • Kolik projektů lze podat v rámci 2. výzvy do programu ICT v podnicích?

    Žadatel může předložit maximálně dva projekty v rámci 2. výzvy. Souhrnná dotace za tyto projekty nesmí přesáhnout maximální výši dotace.

  • Je možné podpořit vznik databáze expertů, např. na oblast helpdesku nebo čehokoli jiného? Jedná se např. o el. databázi s kontakty, chatem a vyhledáváním dle několika kritérií (region, schopnosti, jazyková vybavenost).

    Lze podpořit nákup softwaru na tvorbu databáze. Pokud by však žadatel chtěl peníze na vývoj databáze, pak by se jednalo o projekt do programu ICT a strategické služby.

  • Lze v rámci aktivity 2.1.2 zvyšování efektivity dodavatelsko-odběratelských vztahů udělat eShop ? Je stanoven poměr mezi prodejem vlastních výrobků a nabízením výrobků od jiných výrobců?

    V eShopu lze prodávat jak vlastní výrobky, tak i nabízet výrobky jiných výrobců. Žádný poměr stanoven není. Žadatel v PŽ uvádí podíl jednotlivých CZ-NACE v % - pokud by neměl převažující (více jak 50% ) prodej vlastních výrobků, jeho PŽ by byla vyřazena.

Zadejte prosím svůj dotaz

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné