Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 727 850 330

Novinky

tisková zpráva

Prvních 9 start-upů začalo čerpat mentoring projektu CzechStarter

Podporu do začátku podnikání nabízí CzechInvest nyní i dalším!

04.10.2017
Prvních 9 start-upů začalo čerpat mentoring projektu CzechStarter

Podporu do začátku podnikání nabízí CzechInvest nyní i dalším!

  • projektu CzechStarter se účastní prvních 9 start-upů
  • své podnikatelské aktivity budou rozvíjet díky zvýhodněným službám mentoringu
  • po 7 měsících dostanou možnost zúčastnit se dvoutýdenního pobytu v Silicon Valley
  • další zájemci mohou své přihlášky posílat do 16. 11. 2017
  • získat mohou zvýhodněné služby v hodnotě přes 700 tis. Kč 

Sedmiměsíční Basic fázi projektu CzechStarter zahájilo prvních 9 start-upů. Během ní budou od vybraných mentorů získávat cenné zkušenosti z byznysového prostředí. Ti nejúspěšnější z nich se příští rok vydají otestovat nabyté znalosti do Silicon Valley. Možnost přihlásit se do další výzvy projektu CzechStarter, a získat tak desítky hodin zvýhodněného mentoringu, poradenství a dvoutýdenní pobyt na západním pobřeží USA, mají nyní i další start-upy. Přihlášky CzechInvest přijímá od 2. do 16. listopadu 2017.

Projekt CzechStarter pomáhá českým start-upům rozvíjet jejich podnikatelské aktivity pomocí specializovaného mentoringu a poradenství. „Během sedmiměsíční Basic fáze mohou čerpat až 150 hodin mentoringu a poradenství z oblastí jako finance, management, marketing či ochrana duševního vlastnictví, zkrátka podle jejich individuálních potřeb. Jejich náklady uhradíme z 85 procent. Náklady spojené s cestou a pobytem v Silicon Valley až do výše 100 procent. Jeden start-up tak může dosáhnout na podporu více než 700 tisíc korun,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest. „Stačí poslat přihlášku, s jejímž vyplněním rádi pomůžeme,“ dodává.

Své mentory už si nyní vybírá prvních 9 start-upů, které se do projektu přihlásily letos v létě. O letenky do Silicon Valley budou usilovat v dubnu příštího roku.

ThreatMark nabízí komplexní řešení ochrany webových a mobilních aplikací online bankovnictví. Platforma GoodEvent.io firmy Webscope umožňuje pomocí jednoduchého rozhraní zorganizovat vlastní event. SuperKodéři kódují HTML šablony, programují Javascripty, tvoří e-mailové šablony a v těchto oblastech nabízí i poradenství.

Start-up PlasmaAgro využívá nízkoteplotní plazmy k fyzikálnímu ošetření a stimulaci osiva. Firma Langino nabízí online výukový systém cizích jazyků. New Era Materials vyrábí unikátní kompozitní materiály.

Společnost StatusDroid tvoří a rozvíjí SaaS aplikace pro monitoring funkčností a zabezpečení webových aplikací a e-shopů. Firma Frou Frou nabízí revoluční způsob tvorby videoklipů Videodrome. Nadkov vyrábí, půjčuje a prodává vlastní zařízení na výrobu paliva z odpadního dřeva.

Přihlášku do projektu CzechStarter, podmínky účasti a další podrobnosti najdete na stránkách podporastartupu.cz nebo přímo zde. Projekt CzechStarter je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014-2020.

Rozvíjet podnikatelské schopnosti, získávat zkušenosti, a to i v zahraničí, umožňují českým start-upům také další projekty CzechInvestu – CzechDemoCzechAccelerator a CzechMatch.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest:

Petra Menclová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 430, petra.menclova@czechinvest.org

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}