Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 720 071 309

STARTupUJ NA VYSOČINĚ

STARTupUJ NA VYSOČINĚ

Už třetí ročník soutěže CzechInvestu pro začínající podnikatele nebo zájemce o podnikání z Kraje Vysočina je minulostí. Soutěž se pořádá jednou za dva roky.

Koho jsme hledali?

Soutěžící s inovativními podnikatelskými projekty či záměry realizovanými nebo směřujícími na území Kraje Vysočina.
Firmy a podnikatele s historií max. 3 let nebo ty, kteří se podnikat teprve chystají, včetně studentů.

Co jsme hledali?

Inovativní podnikatelské projekty a záměry z oblasti výroby i služeb. Může jít například o nový nebo inovovaný výrobek či službu a také o výrobní postup či organizaci práce. Hledáme napříč všemi obory.

V jakých kategoriích?

 • Plánovaný inovativní podnikatelský projekt
 • Realizovaný inovativní podnikatelský projekt
 • Navíc odměnu může získat i studentský inovativní podnikatelský projekt

Co se hodnotilo?

Originalita či inovativnost, prostor pro další růst, realizovatelnost, kvalita zpracování, vazby a vztahy projektu k sociálním a environmentálním aspektům a prezentace.

Co bylo možné získat?

 • Finanční odměnu pro vítěze každé kategorie 30 000 Kč
 • Mentoring pro vítězné projekty od CzechInvestu 
 • Dary pro vybrané soutěžící od sponzorů
 • Propagaci v rámci soutěže
 • Doporučení, jak vylepšit podnikatelský záměr
 • Užitečné kontakty na potenciální klienty a investory

Členy odborné poroty byli zástupci:

 • CzechInvestu
 • Kraje Vysočina
 • Vysoké školy polytechnické Jihlava
 • Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina

Přihlášení do soutěže bylo otevřené od 1. září do 15. října 2023. Celkem se přihlásilo 12 projektů. Odborná porota pak 2.11. 2023 vybrala vítěze jednotlivých kategorií.  Ty CzechInvest jako vyhlašovatel soutěže předložil Kraji Vysočina ke schválení finančních odměn.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání ocenění proběhlo 15. 11. 2023 na VŠPJ v Jihlavě. Program vyhlášení obohatil svojí přednáškou spolutvůrce klubu podnikatelů pod záštitou Forbes Valery Seničev.

Vítězové a ocenění 3. ročníku soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ 2023

V roce 2023 se vítězem v kategorii realizovaný inovativní podnikatelský projekt stala Mgr. Andrea Brožová s projektem Respekt centrum. V kategorii plánovaný inovativní podnikatelský projekt zvítězily Terezie Bulantová s Nikolou Kaňkovou s projektem VYPIŠ SE!. Jako nejlepší studentský inovativní projekt pak byla vybrána firma Senidoor Group s.r.o. s projektem Dvířka do vany. 

Vítězné projekty se zabývají aktuálními problémy, které trápí českou společnost – Senidoor-Dvířka do vany službami pro stárnoucí populaci, projekt Respekt centrum rozšiřuje kapacitu vzdělávacích institucí pro děti předškolního věku v malé obci a projekt VYPIŠ SE! plánuje řešit duševní zdraví mladistvých.

Vítěz každé kategorie si odnesl nejen finanční odměnu 30 tis. Kč od hlavního finančního partnera, ale také dary od jednotlivých sponzorů (Plastia) a poukázky na mentoring od CzechInvestu. Plakety pro vítěze byly zhotoveny ze speciálního upcyklovaného materiálu od společnosti MYCO.  Vítězové i další soutěžící navíc získali propagaci projektu v rámci soutěže, doporučení, jak podnikatelský záměr vylepšit a v neposlední řadě užitečné kontakty na potenciální klienty a investory.

Sponzorská firma Archeon Group pak ocenila další studentské projekty, a to Matyáše Pazoura a další spoluzakladatele z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou s projektem SmartAG, Michala Mrtku s projektem obnovTo a Lindu Dobrovolnou+Marianu Habermannovou+Markétu Křížovou s projektem Mbčko. Další sponzor, společnost Dvořák-svahové sekačky ocenila Adama Ferencze s projektem Learning Triangle a Mgr. Andreu Brožovou s projektem "Respekt centrum".

 

Hlavní finanční partner:

Kraj Vysočina logo


„Soutěž je organizována pod záštitou Mgr. Hany Hajnové, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územní plán a stavební řád, Fond Vysočiny, NNO“

 

Partneři:

        

 

Sponzoři:

 logo_myco_transp-(1).png   plastia_color_claim_CZ-(1).png   spider.png

Mediální spolupráce:

   Vitezove-spolecne-1.jpg
Foto: slavnostní předávání cen na VŠPJ pro vítěze 3. ročníku soutěže

Vítězové předešlých ročníků:

V roce 2021 se vítězem v kategorii realizovaný inovativní podnikatelský projekt stal Ing. Petr Petz s projektem Radononline. V kategorii plánovaný inovativní podnikatelský projekt a zároveň studentský inovativní podnikatelský projekt se o vítězství pak poděliy dva projekty - Maria Šimůnková s projektem Nekrachni a Jan Filipi s projektem MathBox. V obou případech se jednalo o týmové projekty.

První ročník soutěže se uskutečnil v roce 2019 pod názvem ZAČÍNÁME V KRAJI VYSOČINA s odlišnými kategoriemi. V kategorii technických projektů zvítězily Mincovna Dukát s.r.o. z Moravských Budějovic v kategorii produkt a H-edu, s.r.o. ze Žďáru nad Sázavou v kategorii služba. U netechnických projektů získaly ceny Česká whisky s.r.o. z Třebíče v kategorii produkt a Gurmandie, s.r.o. z Jihlavy v kategorii služba. Jako nejlepší studentský projekt byl pak vybrán Tomáš Vrba ze Žďáru nad Sázavou s projektem 6SENCE

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}