Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 727 850 330

Novinky

Допомога Україні

Робочі карти, сині карти, довгострокові візи

03.03.2022
Допомога Україні

Інформація для громадян України в Чехії
Робочі карти, сині карти, довгострокові візи

Довгострокові дозволи на проживання залишаються дійсними і продовжуються стандартним способом. Заява про продовження подається в Чеській Республіці у відділення Департаменту з питань притулку та міграційної політики (OAMP) не пізніше останнього дня дії перебування або візи.

Короткочасне перебування
Безвізове перебування

  • Громадяни України можуть перебувати в Чехії без віз протягом 90 днів. Безвізове перебування не дає права працювати
  • Громадяни України можуть приїхати до Чехії без віз за біометричним паспортом. Чехія також дозволяє в'їзд іноземцям без біометричних паспортів (потрібна співпраця держав на зовнішньому кордоні Шенгенської зони)
  • Громадяни України можуть подати заяву на спеціальну візу у відділеннях Департаменту з питань притулку та міграційної політики МВС ЧР (OAMP MV ČR)
Шенгенська віза (наприклад, мета - працевлаштування)
  • Дає право перебувати на території протягом 90 днів
  • Після закінчення короткочасного перебування (90 днів) громадянам України не обов’язково виїжджати з країни.
  • Якщо 90-денний законний термін перебування (шенгенська віза, спеціальна робоча віза) закінчується менш ніж за 14 днів, приходьте у відділення OAMP MV ČR і подайте заяву на СПЕЦІАЛЬНУ ВІЗУ. (UKR версія)

Для громадян України, які подали заяву на отримання дозволу на проживання і чекають результату

Заява на довгострокову візу – на період закриття посольств в Україні буде призначено альтернативне посольство для отримання візи
Заява на довгострокове проживання – процедура буде завершена в Чеській Республіці і рішення Ви зможете отримати у відділенні OAMP MV ČR.

 

Для громадян України, які прибувають до ЧР без візи

Власникам біометричного паспорта буде дозволено в’їзд та 90-денне безвізове перебування. Ви повинні зареєструватися у Поліції Чеської Республіки - відділ у справах перебування іноземців - Поліція у справах іноземців
Громадяни України, які не мають забезпеченого житла у родичів чи знайомих в Чеській Республіці, звертаються до Реєстраційного гуманітарного центру Вишні Лготи за адресою: Вишні Лготи 234, 739 51де Вам буде надано подальшу допомогу.

Спеціальна довгострокова віза для громадян України

За наявності спеціальної візи можна подати заяву на отримання дозволу на працевлаштування. Роботодавець повинен оприлюднити вакансію (без перевірки ринку праці). З іноземцем необхідно укласти трудовий договір, який додається до заяви про отримання дозволу на працевлаштування. Більше інформації.

Мобілізація в Україні – повістка та трудово-правовий контекст

У разі, якщо громадянин України, який є працівником чеського роботодавця, подає заяву на відпустку у зв’язку з отриманою ним повісткою на військову службу, на нашу думку, це є інша неназвана важлива особиста перешкода для роботи відповідно до ст. 199 КЗпП і роботодавець у цьому випадку зобов'язаний виправдовувати відсутність працівника на роботі. Працівники не мають права на компенсацію заробітної плати від роботодавця за час дії перешкоди для роботи (за винятком випадків, коли роботодавець надає її не дивлячись на закон). Відповідно до статті 206 КЗпП працівник зобов’язаний невідкладно повідомити роботодавця про перешкоду для роботи, а також зобов’язаний довести роботодавцеві існування перешкоду (наприклад, показати отриману повістку). Чи подавати заяву на відпустку вирішує працівник самостійно. Форма заяви законодавчо не визначена – вона може бути письмовою чи усною.
Враховуючи те, що роботодавець зобов’язаний виправдати відсутність працівника на роботі, то підстав для припинення трудових відносин з боку роботодавця немає.
 

 

Допомога громадянам України, які прибувають до Чехії

Список неприбуткових організацій
Центри інтеграції іноземців
Допомогу пропонують роботодавці іноземних працівників з України. (готуємо)

 
Лінія МВС для громадян України 420 974 801 802
адреса електронної пошти: afc-visa@czechinvest.org
 

Ресурси та посилання:

Міністерство внутрішніх справ 
Міністерство праці та соціальних справ
Міністерство закордонних справ 
Інформація для громадян України в Чехії - листівка CZ /листівка UA
 
K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}