Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 720 071 309

Novinky

CzechInvest vyšle do zahraničí další české start-upy

Otevírá doplňující výzvu projektu CzechAccelerator 2011-2014.

19.12.2013
CzechInvest vyšle do zahraničí další české start-upy

Krátce před koncem roku vyhlásila agentura CzechInvest doplňující výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechAccelerator 2011-2014, který pomáhá českým začínajícím firmám prosadit se v zahraničí. Na východní pobřeží Spojených států amerických, do Singapuru nebo do Izraele budou čeští podnikatelé, kteří úspěšně projdou výběrem, moci odcestovat v dubnu příštího roku. Přihlášky přijímá CzechInvest do 31. ledna 2014.

„V rámci výzvy, kterou jsme otevřeli jako doplněk poslední VI. výzvy projektu, získají podporu až čtyři start-upy,“ upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Konkrétně budou moci využívat bezplatného pronájmu zahraniční kanceláře a podpory na služby expertů a poradců, na školení, mentoring, coaching a mnohé další,“ vyjmenovává.

logo OPPI„Zapojit se mohou začínající podnikatelé z oboru ICT, life sciences, biotechnologií, zdravotnické techniky a čistých technologií. Do zahraničních destinací vyrazí v období od 28. dubna do 27. června 2014. Projekt už podpořil celkem třicet dva firem, z toho tři dokonce vícekrát. Dalších šest start-upů teď také čeká na odjezd,“ shrnuje manažer projektu CzechAccelerator 2011-2014 Luboš Matějka.

logo EEI.CZPro mladé firmy jsou atraktivní zejména kontakty na potenciální investory, kteří by pomohli s rozšířením produktu, a navázání spolupráce se zahraničními partnery. „Od zahraničního inkubátoru očekáváme zejména pomoc při hledání strategického partnera,“ říká Pavel Röder, manažer projektu Click and Study, který se nyní s CzechAcceleratorem chystá do Singapuru. „Singapur jako multikulturní místo pro nás představuje vstupní bránu do Číny, kde bychom s naším projektem chtěli uspět. Asijský trh obecně má v našem oboru výuky jazyků obrovský potenciál. Doufáme, že se díky pobytu naučíme v místním prostředí dobře orientovat,“ doplňuje.

Podrobnosti o aktuální výzvě a pokyny k podání přihlášky najdete zde. Více informací o projektu včetně příběhů firem, které už projektem prošly, najdete na jeho webových stránkách www.czechaccelerator.cz. Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013 (OPPI), programu podpory Poradenství prioritní osy 6 „Služby pro rozvoj podnikání“.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Adéla Tomíčková, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 832, adela.tomickova@czechinvest.org

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}