Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 727 850 330

Novinky

Roboti zahráli Čapkovu hru R.U.R.

Festival Cafe Neu Romance představuje novinky ze světa robotiky.

27.11.2015
Roboti zahráli Čapkovu hru R.U.R.

Ve dnech 26. až 28. listopadu 2015 se v Galerii NTK koná čtvrtý ročník robotického festivalu Cafe Neu Romance. Klíčovým tématem letošního ročníku je transformace-proměna, diváci mohou navštívit několik seminářů na téma vzdělávacích robotů či modulární a evoluční robotiky.

V rámci festivalu je uvedena i výstava, kde je možné zhlédnout nové robotické kreace, konají se také workshopy či soutěž robotů šplhajících do schodů „Tour the Stairs“.

Festival byl ve čtvrtek 26. listopadu zahájen zcela originálním pojetím prologu z divadelní hry R.U.R. Poprvé v historii hráli slavnou hru českého spisovatele Karla Čapka, ve které bylo slovo robot poprvé použito, pouze roboti. V asi půlhodinovém prologu se představilo celkem devět semiautonomních robotů sestavených z robotických stavebnic LEGO MINDSTORMS NXT a částečně řízených počítačem. Podporovatelem festivalu je tradičně i agentura CzechInvest.

Bližší informace o festivalu včetně programu naleznete v oficiální tiskové zprávě.

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}