Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 727 850 330

Novinky

Šest Českých hlav se dočkalo ocenění

Slavnostní galavečer se uskutečnil v pražském Národním domě na Vinohradech.

28.11.2014
Šest Českých hlav se dočkalo ocenění

Již po třinácté byly ve čtvrtek 27. listopadu 2014 uděleny ceny Česká hlava za vědu, výzkum a inovace. Odborná porota složená ze zástupců vysokých škol a vědeckých ústavů ocenila celkem šest laureátů. Osobnosti společenského i kulturního života, ústavní činitelé i představitelé významných firem v čele s předsedou vlády ČR Bohuslavem Sobotkou vzdali hold českým vědcům a technikům při slavnostním galavečeru v pražském Národním domě na Vinohradech.

Ocenění Česká hlava si letos převzali prof. Emil Paleček za celoživotní přínos v oblasti elektrochemie DNA, Ing. Pavel Izák za jednokrokovou separaci nežádoucích složek obsažených v surovém bioplynu od methanu, prof. Karel Kolomazník za celoživotní výzkum zpracovávání odpadů z kožedělného průmyslu, společnost MICRORISC s.r.o. z Jičína za technologii IQRF pro výrobce elektroniky, MUDr. Ondřej Gojiš za práci na výzkumu možností ovlivnění biologického chování konkrétního typu karcinomu prsu a Mgr. Pavla Eliášová za výzkum zeolitů.

Agentura CzechInvest je partnerem projektu Česká hlava. Podrobnosti naleznete na www.ceskahlava.cz.

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}