Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 720 071 309

Novinky

Společnosti Yanfeng investuje do rozšíření výroby v České republice 1,85 miliardy korun

Strategickou investiční akci schválila vláda ČR

24.05.2017
Společnosti Yanfeng investuje do rozšíření výroby v České republice 1,85 miliardy korun

Společnost Yanfeng vyrábějící plastové a pryžové výrobky pro automobilový průmysl plánuje v Žatci a v Plané nad Lužnicí rozšířit výrobu systémů pro interiéry automobilů a v Plané nad Lužnicí zároveň vybudovat Lighthouse centrum pro region Evropy a Afriky.

Investice ve výši 1,85 miliardy korun by měla přinést 588 nových pracovních míst, jejichž významnou část budou tvořit vysokoškolské a středoškolské profese. Předpokládaný termín pro zahájení je v červen 2017.

Skupina Yanfeng Automotive Interiors je přední světový dodavatel přístrojových desek a interiérových dílů. Působí v 18 zemích světa ve více než 110 vývojových a produkčních centrech, kde zaměstnává kolem 33 tisíc zaměstnanců. V České republice se zabývá především výrobou plastových a pryžových výrobků pro automobilový průmysl, jejichž odběrateli jsou domácí a evropští výrobci automobilů. V České republice má nadnárodní skupina Johnson Controls, jejíž součástí je i Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems, čtyři výrobní závody. V současné době společnost zaměstnává přibližně 1 540 zaměstnanců.

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}