Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 720 071 309

Novinky

Vláda schválila většinu programů podpory OP PIK

Ministerstvo průmyslu a obchodu předpokládá vyhlášení prvních výzev ještě v dubnu.

11.02.2015
Vláda schválila většinu programů podpory OP PIK

Vláda ČR na zasedání 9. února 2015 schválila 20 z celkového počtu 24 programů podpory v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).  Administraci operačního programu, ze kterého budou mít čeští podnikatelé možnost čerpat zhruba 120 miliard korun, bude spravovat agentura CzechInvest.

Kromě základní charakteristiky a cíle obsahuje každý program podpory bližší vymezení možných příjemců, informace o podporovaných a nepodporovaných aktivitách, podmínky kladené na předkládání projektových záměrů a další podrobnosti.

Aktualizovaná podoba OP PIK byla Evropské komisi zaslána k finálnímu schválení 28. listopadu 2014. Přes garance Evropské komise, že všechny operační programy zaslané do konce roku 2014 budou schváleny, k ratifikaci dosud nedošlo. Důvodem je nová schvalovací podmínka z ledna 2015, která České republice nařizuje prokázat pokrok v implementaci zákona o státní službě. Ministerstvo průmyslu a obchodu ovšem stále počítá, že se komplikace ohledně schvalování podaří včas vyřešit, a první výzvy OP PIK budou vyhlášeny v dubnu 2015. Více informací najdete v tiskové zprávě Ministerstva průmyslu a obchodu.

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}