Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 727 850 330

Novinky

Výrobce klavírů Petrof provedl královehradecké žáky svou výrobou

Nejvíce zaujaly ručně vyráběná křídla a ladění hotových nástrojů

08.04.2016
Výrobce klavírů Petrof provedl královehradecké žáky svou výrobou

Třicítka žáků 8. a 9. tříd ze Základní školy Jiráskova v Hradci Králové se ve čtvrtek 7. dubna 2016 zúčastnila exkurze v královéhradecké výrobní hale firmy Petrof.

Žáci a žákyně nejprve absolvovali prohlídku přímo ve výrobě, kde se mohli seznámit se sestavováním jednotlivých ručně vyráběných dílů, na jehož konci vzniká věhlasný hudební nástroj. Prohlédli si také firemní muzeum, na hudební nástroje si přímo zahráli a seznámili se s historií rodinné firmy, která již pátou generací pokračuje v precizní ruční výrobě.

Společnost Petrof je tradičním a v současné době největším výrobcem klavírů a pianin v Evropě. Spolupracuje s řadou českých vysokých škol, univerzit i výzkumných ústavů.

Exkurzi do jejího královehradeckého závodu zorganizovala agentura CzechInvest, která se snaží o propojení úspěšných firem se školami v rámci jednotlivých regionů, a pomáhá tak žákům při volbě budoucího profesního uplatnění. 

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies
}