Business and Investment Development Agency

News

Téměř tři čtvrtě miliardy korun proinvestuje společnost KOS WIRE LTD v Lovosicích

Korejská společnost KOS WIRE LTD, člen skupiny KOS GROUP, postaví v lovosické průmyslové zóně Cukrovar továrnu na výrobu drátu z nerezavějící oceli. Postupně ve 3 fázích firma proinvestuje až 625 milionů korun a zaměstná zhruba 90 lidí.

11.01.2007
Téměř tři čtvrtě miliardy korun proinvestuje společnost KOS WIRE LTD v Lovosicích

Projekt loni představila společnost GEL-MED International na Finančním fóru pro malé a střední firmy, které uspořádala agentura CzechInvest. Právě tam také došlo k první dohodě o jeho financování investiční společností Arca Capital Bohemia, a.s. BIO-SKIN, a.s. bude sídlit v Kamenných Žehrovicích nedaleko Kladna.

Smyslem Finančních fór je umožnit malým a středním podnikům setkání se zástupci finančního sektoru a představit jim různé způsoby, jak získat peníze na realizaci jejich inovativních projektů. Fóra pořádáme od roku 2005 a zatím se jich zúčastnilo 352 firem," vysvětluje Tomáš Hruda, generální ředitel CzechInvestu. „V tomto případě splnilo Finanční fórum svůj úkol beze zbytku. Firma GEL-MED měla nápad a jeho realizaci zafinancuje investiční společnost Arca Capital Bohemia, a.s."

„V současné době probíhají práce na dokončení procesu certifikace, který potrvá ještě zhruba 9 měsíců, vlastní výrobu zahájíme do jednoho roku. Postupně pak chceme sortiment produktů pro obor dermatologie a pro léčbu ran rozšířit a rádi bychom byli aktivní také v oblasti tkáňového inženýrství," popisuje budoucnost nové firmy Petr Stehlíček, jednatel společnosti GEL-MED International.

Zdravotní prostředek BIO-SKIN je bioaktivní kryt, který se aplikuje na ránu a urychluje její hojení. Ve srovnání s běžně používanými syntetickými produkty má biostimulační účinky a výrazně zlepšené vlastnosti. Léčba se nejen zkracuje ale i zefektivňuje, a především se snižuje psychické i fyzické utrpení pacientů. Primárně je BIO-SKIN určen na hojení popálenin druhého stupně a chronických kožních ran, další využití najde v dermatologii, rekonstrukční a plastické chirurgii.

„S projektem BIO-SKIN jsme se seznámili poprvé loni v únoru na Finančním fóru CzechInvestu v Praze. Tento projekt splňoval naše investiční kritéria a díky své jedinečnosti má velkou šanci uspět. Proto jsme se rozhodli do založení nové firmy investovat náš kapitál," uzavírá Karel Štefulík, projektový manažer Arca Capital Bohemia, a.s.

Více o finančních fórech a Arca Capital Bohemia, a.s.

Finanční fóra pro malé a střední firmy pořádá agentura CzechInvest od roku 2005 s cílem seznámit podnikatele s možnostmi financování jejich aktivit prostřednictvím tradičních úvěrů a factoringu, dotací z fondů EU nebo méně známými způsoby, jako jsou venture kapitálové investice a franchising. Někteří účastníci navíc dostanou možnost představit svůj projekt přímo potenciálním investorům, mezi nimiž jsou například zástupci bank a společností jako Arca Capital Bohemia, a.s."

Arca Capital je private equity skupina působící především v oblasti venture kapitálu v regionu střední a východní Evropy. Společnost se na trhu profiluje hlavně v oblasti private equity se zaměřením na venture kapitál, kde investuje své vlastní finanční prostředky zejména formou vstupu do základního kapitálu. Jde o financování ranné fáze firmy (tzv. seed nebo start-up) až po fázi expanze. Vzhledem k objemu investovaného kapitálu a velikosti firem jsou nejčastějšími partnery podniky z oblasti MSP (malé a střední podnikání).

Kontakt:

Petra Kursová, investiční manažer Arca Capital Bohemia, a.s.
Tel.: 224 231 813
E-mail: kursova@arcacapital.cz

Korejská společnost KOS WIRE LTD, člen skupiny KOS GROUP, postaví v lovosické průmyslové zóně Cukrovar továrnu na výrobu drátu z nerezavějící oceli. Postupně ve 3 fázích firma proinvestuje až 625 milionů korun a zaměstná zhruba 90 lidí.

V lovosické továrně bude KOS od konce roku 2007 vyrábět několik typů nerezového drátu, vhodného pro použití především v automobilovém průmyslu. K výrobě samotné firma využívá speciální technologii tažení drátu, která je šetrná k životnímu prostředí. „Město Lovosice je velice rádo, že může přivítat dalšího investora, který zde vytvoří nové pracovní příležitosti. Zároveň mě těší, že proces výroby nezatíží životní prostředí a nezhorší žádným způsobem kvalitu života v Lovosicích,“ říká starosta Lovosic Jan Kulhánek.

„Projekt KOS WIRE je o to zajímavější, že se korejský investor rozhodl postavit nový závod na místo opuštěné tovární haly po cukrovaru a nezačal stavět na zelené louce,“ říká Tomáš Hruda, generální ředitel agentury CzechInvest. „Nový závod tak promění chátrající objekt, který by jinak představoval zátěž pro životní prostředí. Právě regenerace opuštěných průmyslových areálů, takzvaných brownfieldů, patří k dlouhodobým prioritám agentury CzechInvest.“

„Projekt jsme rozdělili do tří etap v horizontu šesti let. V první fázi odstartujeme výrobu s produkcí kolem 300 tun taženého drátu měsíčně, ve fázi poslední, v roce 2013, bychom rádi vyráběli až 1000 tun za měsíc.“ popisuje plánovanou investici výkonný ředitel KOS GROUP pan Kwang Cho HAN.

„Společnost KOS WIRE plánuje v budoucnosti z české pobočky udělat jeden ze svých hlavních závodů pro evropský trh,“ upřesňuje Lucie Podrápská, ředitelka regionální kanceláře agentury CzechInvest v Ústí nad Labem. „KOS WIRE je tak další společností z Jižní Koreje, kterou do České republiky pomohla přilákat investice korejské automobilky Hyundai v Nošovicích.“

Mezi hlavní důvody, které ovlivnily rozhodnutí KOS WIRE umístit investici v České republice, patří snadná dostupnost zákazníků v západní Evropě a také spolupráce se stávajícími výrobci automobilů v Česku i na Slovensku.

Více o KOS WIRE

KOS WIRE LTD byla založena v roce 1969 jako dceřiná společnost KISWIRE. Celkem zaměstnává 450 lidí v šesti korejských závodech s celkovým odbytem 4000 tun drátu za měsíc. Sesterská společnost KISWIRE GROUP zaměstnává 3000 lidí.

We use cookies to ensure optimal functioning of our website. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. More information here
}