Business and Investment Development Agency

News

Téměř tři čtvrtě miliardy korun proinvestuje společnost KOS WIRE LTD v Lovosicích

Korejská společnost KOS WIRE LTD, člen skupiny KOS GROUP, postaví v lovosické průmyslové zóně Cukrovar továrnu na výrobu drátu z nerezavějící oceli. Postupně ve 3 fázích firma proinvestuje až 625 milionů korun a zaměstná zhruba 90 lidí.

04.01.2007
Téměř tři čtvrtě miliardy korun proinvestuje společnost KOS WIRE LTD v Lovosicích

Ostravská strojírenská společnost VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a.s. plánuje za bezmála miliardu korun zmodernizovat a rozšířit technologické zázemí pro výrobu dílů lodí, větrných elektráren, turbínových hřídelí a dalších strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Do sady speciálních strojírenských zařízení Vítkovice Heavy Machinery investují firma investuje 930 milionů korun.

„Cílem společnosti je zejména zrychlit a zlevnit produkci hřídelí pro vrtule větrných elektráren, zalomených hřídelí lodních motorů, vrtulových a spojovacích hřídelí pro pohonné systémy lodí, turbínových hřídelí ale i dalších produktů. Hlavním důvodem pro realizaci projektu, pro který jsme prostřednictvím agentury CzechInvest zažádali o investiční pobídky, je dlouhodobý dynamický růst poptávky vyžadující navýšení výrobní kapacity a další růst produktivity a rentability výroby," říká Kamil Kučera technický ředitel společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a.s. „Chceme upevnit pozice naší společnosti na světových trzích v jednom z nosných oborů podnikání společnosti."

„Vítkovice jsou tradiční zaměstnavatel, který udržuje širokou nabídku pracovních míst v různých oborech a službách. Podniky skupiny dnes působí v celé řadě průmyslových odvětví a inovace výroby v HEAVY MACHINERY přinese do oblasti těžkého strojírenství vítané moderní technologie," dodává Tomáš Lacina, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest v Ostravě. „Strojírenství má na severní Moravě hlubokou tradici a Vítkovice jsou její součástí už bezmála dvě stě let."

Dceřiným firmám holdingu se Vítkovicím v poslední době podařilo uzavřít několik významných zakázek. Mezi nimi například kompletní renovaci elektráren Tušimice a Prunéřov pro společnost ČEZ za 15 miliard korun, stavbu logistického centra poblíž Moskvy, dlouhodobé kontrakty zakázku na dodávkyu zalomených hřídelí pro největší světové do Japonska producenty lodních motorů a lodí, nebo modernizaci výroby pro Mittal Steel Ostrava, a.s.,
a VÍTKOVICE STEEL, a.s.

VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY

Železárny ve Vítkovicích založil v roce 1828 arcibiskup arcivévoda Rudolf Jan. První zalomené hřídele podnik vyrobilpřipravil před bezmála 110 lety. Novodobá akciová společnost VÍTKOVICE, a.s., existuje od roku 1992. VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a.s., vznikly v dubnu 2001 jako největší strojírenská dceřiná společnost VÍTKOVICE, a.s., V roce 2005 měly VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a.s., obrat 9.279.882 tis. Kč a zisk před zdaněním 587.342 tis. Kč. V současnosti má společnost bezmála 2.800 zaměstnanců.

Kontakt:

E-mail: eva.kijonkova@vitkovice.cz
Tel.: 59 624 21 03

Korejská společnost KOS WIRE LTD, člen skupiny KOS GROUP, postaví v lovosické průmyslové zóně Cukrovar továrnu na výrobu drátu z nerezavějící oceli. Postupně ve 3 fázích firma proinvestuje až 625 milionů korun a zaměstná zhruba 90 lidí.

V lovosické továrně bude KOS od konce roku 2007 vyrábět několik typů nerezového drátu, vhodného pro použití především v automobilovém průmyslu. K výrobě samotné firma využívá speciální technologii tažení drátu, která je šetrná k životnímu prostředí. „Město Lovosice je velice rádo, že může přivítat dalšího investora, který zde vytvoří nové pracovní příležitosti. Zároveň mě těší, že proces výroby nezatíží životní prostředí a nezhorší žádným způsobem kvalitu života v Lovosicích,“ říká starosta Lovosic Jan Kulhánek.

„Projekt KOS WIRE je o to zajímavější, že se korejský investor rozhodl postavit nový závod na místo opuštěné tovární haly po cukrovaru a nezačal stavět na zelené louce,“ říká Tomáš Hruda, generální ředitel agentury CzechInvest. „Nový závod tak promění chátrající objekt, který by jinak představoval zátěž pro životní prostředí. Právě regenerace opuštěných průmyslových areálů, takzvaných brownfieldů, patří k dlouhodobým prioritám agentury CzechInvest.“

„Projekt jsme rozdělili do tří etap v horizontu šesti let. V první fázi odstartujeme výrobu s produkcí kolem 300 tun taženého drátu měsíčně, ve fázi poslední, v roce 2013, bychom rádi vyráběli až 1000 tun za měsíc.“ popisuje plánovanou investici výkonný ředitel KOS GROUP pan Kwang Cho HAN.

„Společnost KOS WIRE plánuje v budoucnosti z české pobočky udělat jeden ze svých hlavních závodů pro evropský trh,“ upřesňuje Lucie Podrápská, ředitelka regionální kanceláře agentury CzechInvest v Ústí nad Labem. „KOS WIRE je tak další společností z Jižní Koreje, kterou do České republiky pomohla přilákat investice korejské automobilky Hyundai v Nošovicích.“

Mezi hlavní důvody, které ovlivnily rozhodnutí KOS WIRE umístit investici v České republice, patří snadná dostupnost zákazníků v západní Evropě a také spolupráce se stávajícími výrobci automobilů v Česku i na Slovensku.

Více o KOS WIRE

KOS WIRE LTD byla založena v roce 1969 jako dceřiná společnost KISWIRE. Celkem zaměstnává 450 lidí v šesti korejských závodech s celkovým odbytem 4000 tun drátu za měsíc. Sesterská společnost KISWIRE GROUP zaměstnává 3000 lidí.

We use cookies to ensure optimal functioning of our website. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. More information here
}